JAK NEMYSLET

17. srpna 2015 v 18:51 | supice |  EKOLOGIE, ZDRAVÍ, OSOBNÍ ROZVOJ
Zná to snad každý z nás. Večer ulehneme do postele s očekáváním, že se brzy po přikrytí pod měkkou přikrývku odebereme do říše snů. Realita však bývá často jiná. Náš kamarád mozek nám začne připomínat, co ho jen napadne a velmi rád nad tím také zdlouhavě přemýšlí. V souvislosti ho napadne něco dalšího, a s tím dalším zase něco dalšího. Nakonec se přistihneme, jak místo slastného spaní hledíme už hodinu nepřítomně do stropu. Nestává se to samozřejmě jen před spaním, ale vlastně kdykoliv, kdy se k tomu našemu kamarádovi naskytne příležitost. Člověk si pak říká, jestli toho chlapíka tam nahoře a jeho neustálé brblání jde vůbec zastavit.

Pořídila jsem si jednou knížku o tom, jak zkrotit splašenou mysl. Co myslíte, že jsem se v ní dozvěděla? Celá knížka popisovala vlastně jen to, že to (dlouhodobě) ani nejde. Vyhodnocovat veškeré situace je přeci jednou z funkcí našeho mozku.

Otázkou ale stále zůstává, jak tedy nemyslet? Podle mě si na to v průběhu času našel každý svoji vlastní metodu. U mě např. si mozek od přemýšlení oddychne vždy, když jdu do lesa. Bývám tak ochromena krásou přírody, že jen jdu a koukám. Poslouchám stromy, které se kývou pod tíhou větru, pozoruji veverku, která šplhá po stromě, cítím mokré kameny v potoce, ve kterém se čvachtá můj psí přítel a nemyslím. Prostě jsem. Jsem součástí něčeho překrásného, což bude vždy předmětem mého neskonalého obdivu.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.