ZDRAVÝ TALÍŘ

10. března 2016 v 10:29 | supice |  EKOLOGIE, ZDRAVÍ, OSOBNÍ ROZVOJ
Včera jsem navštívila přednášku úžasné Margit Slimákové, která se konala v centru Avalon. Milou atmosféru vytvořil útulný pokoj, jehož žluté stěny byly ozářeny plameny svíček, k dispozici byl uvařený vynikající čaj. Co mě však nejvíce nadchlo byla samozřejmě paní Margit Slimáková, kterou velmi obdivuji, nejen za její osvětu, ale také například za práci na projektu Skutečně zdravá škola, který se mi moc líbí.
Co se týče tématu přednášky, šlo o zdravou výživu a zdravý talíř. Hned na úvod přednášky nám bylo řečeno, že je možné nemocem předcházet a to díky správné stravě, dostatku pohybu a nekuřáctví. Je opravdu úžasné, že vše, co pro své zdraví můžeme udělat máme ve svých rukou. Margit se zaměřila především tedy na správnou stravu. Naprostým základem jsou podle ní kvalitní přirozené potraviny. Zajímavý okamžik nastal, když se jedna paní po výčtu všeho, co je pro náš organismus špatné vzepřela a chtěla od Margit výčet jednotlivých potravin, které tedy jíst může. Jakobychom už v dnešní době nic kromě polotovarů snad ani neznali. Když této paní Margit začala vyjmenovávat veškeré druhy ovoce, zeleniny, oříšků a všeho možného a pak jí ještě řekla, že má dokonce i návštěvě příště nabídnout raději oříšky nebo sušené ovoce místo sušenek, paní zřejmě pochopila, že to, co dříve považovala za obyčejné je to nejlepší, co můžeme tělu dopřát.
Pro to, abychom věděli v jakém poměru tyto potraviny jíst, sestavila Margit tzv. Zdravý talíř. Dalším zajímavé stránky, které Margit vytvořila se jmenují Zdravá kuchyň. Pokud Vás zajímají tato témata blíže, doporučuji web Margit Slimákové, taktéž mnoho zajímavých článků sdílí na svém facebooku a nejedno zajímavé video naleznete na jejím youtube kanálu.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.