PĚT P

15. dubna 2016 v 18:54 | supice |  DOBROVOLNICTVÍ
Jednou jsme si tak s kamarádkou procházely Veletrh pracovních příležitostí. Narazily jsme zde na organizaci Domek, která se věnuje programu Pět P (Podpora, Přátelství, Prevence, Péče, Pomoc). Jde o sociálně preventivní volnočasový program pro děti, které to v životě nemají zrovna jednoduché. A tak jsme se rozhodly zapojit. Po dobrovolnickém výcviku a absolvování psychotestů bylo pro každou z nás vybráno vhodné dítě (littlík), se kterým nyní trávíme určitý čas jeden den v týdnu. S littlíkem je možné navštěvovat různá volnočasová střediska, pomáhat mu s učením nebo třeba jen tak chodit po parku a povídat si.
Hlavní však je, být mu dobrým přítelem.
Členem tohoto programu jsem již druhým rokem a jsem s ním opravdu moc spokojená. Je to určitě i dobrý nácvik pro slečny, které své vlastní děti plánují někdy v budoucnu. Díky schůzkám s littlíkem se vždy na chvíli ocitám ve světě plném legrace a jisté bezstarostnosti, kde se čas od času nějaká ta útrapa přeci jen objeví. Každý měsíc proto probíhají supervize, kdy se o tom můžete pobavit s paní psycholožkou, která Vám se vším poradí. Na společných výletech se zase potkáte s ostatními dobrovolníky, mezi nimiž jistě objevíte nové přátele.
Jste z okolí Zlína a máte o tento typ dobrovolnictví zájem i Vy? Stačí napsat na M.Forgacova@seznam.cz. V případě, že pocházíte odjinud, můžete zapátrat mezi neziskovými organizacemi ve Vašem okolí, třeba realizují tento program také.
Více informací o tomto programu naleznete zde.

 


Anketa

Znáte program Pět P?

Ano
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.