KOPŘIVA DVOUDOMÁ

18. května 2016 v 16:02 | www.celostnimedicina.cz, MUDr. Blahoslav Hruška, Lesley Bremnessová, supice |  BYLINKY

- pro více informací stačí rozkliknout článek -


POPIS ROSTLINY
Vyšší rostlina se zubatými listky pokrytá malými chloupky. Při dotyku se křehké konečky chloupků ulomí a z nich vyteče šťáva, která způsobuje poprlení.

MÍSTO SBĚRU
Kopřiva se spokojí i s chudší půdou, proto ji najdeme u cest a plotů, v živých plotech, houštinách i lesích. Mnohdy pokrývá celé rozsáhlé plochy.

DOBA SBĚRU
Z rostlin můžeme použít kořen, který sbíráme pozdě na podzim anebo listy, které trháme nejlépe v době květu rostliny, tedy v průběhu července a srpna. Semeno lze vydrolit ze zralých kopřiv.

PODOBNOST
Této kopřivě se podobá menší kopřiva, a to žahavka. Liší se především výškou, jelikož je žahavka tak třetinová.

CO OBSAHUJE
- hořčiny
již v ústech dráždí chuťové receptory a tím podporují tvorbu slin, což přispívá k dobrému začátku trávicího procesu. Poté v žaludku reflexně působením na sliznici, čímž zvyšují tvorbu trávicích enzymů i žaludeční kyseliny. Současně zlepšují motilitu svalstva trávicího traktu, což urychluje trávení potravy
- třísloviny
používají se jako účinné látky při onemocněních trávicího traktu, při omrzlinách, kožních poraněních, popáleninách, pomáhají proti krvácení, průjmům, proti nadměrnému pocení a zmírňují působení některých jedů
- karotenoidy
jejich zásadní přínos spočívá v antioxidačním působení. To znamená, že chrání buňky před poškozením nestabilními molekulami kyslíku, tzv. volnými radikály
a mnoho dalšího...

VYUŽITÍ
V kuchyni
Chutná skvěle v polévce, salátech, omeletách nebo třeba bramborácích. Pokud máte potíže s močovým měchýřem, pomůže vám si z ní uvařit čaj. Kopřiva se také používá k přípravě kopřivového piva.
Nebojte, při jídle si jazyk nespálíte. Chloupky se totiž při nakrájení polámou, takže je nejlepší krájet nadrobno. Také se mi odsvědčilo kopřivy spařit vodou, což je dobré udělat i tak, přeci jen někdy nevíte, jestli se kolem nich náhodou neprošel nějaký čilý psík.
V kosmetice
Mladé listy se užívají pro obličejové nápařky, koupelové směsi a vlasové přípravky.
Pro barvivo
Celá rostlina dává zelenožluté barvivo na vlnu.
Pro léčení
Při průjmech se užívá třikrát denně půl kávové lžičky semen rozdrcených na jemný prášek. Zevně se doporučuje při rheumatických bolestech šlehat bolestivá místa čerstvými kopřivami. Do bylinných směsí se přidává při chudokrevnosti, hemoroidech a silné menstruaci.

ZAJÍMAVOSTI
Kopřivová vlákna se spřádají na lana a vyrábí se z nich látka a papír.

 


Anketa

Zkoušeli jste někdy vařit z kopřiv?

Ano
Ne

Komentáře

1 K. K. | Web | 18. května 2016 v 16:12 | Reagovat

heeezký blog :)

2 supice supice | E-mail | Web | 18. května 2016 v 16:54 | Reagovat

[1]: Děkuji:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.