SETKÁNÍ VOZÍČKÁŘŮ

27. května 2016 v 11:13 | supice, www.velehrad.eu |  DOBROVOLNICTVÍ
Máte prázdniny a rádi byste využili volný čas konáním dobrých skutků? Nebo vám zrovna vychází na 2. až 5. července volno v práci? V tom případě bych vás ráda pozvala na setkání vozíčkářů doprovázené dny dobré vůle na Velehradě. Jde o akci, které jsem se poprvé účastnila minulý rok a po jejím skončení jsem měla okamžitě jasno - příště musím jet znovu. Ráda bych se proto teď s vámi podělila o mé zkušenosti z této parádní akce.


- pro pokračování stačí rozkliknout článek -


Tak tedy. V mém okolí se bohužel nenašla žádná spřízněná duše, která by jela se mnou, tak jsem tedy vyrazila sama. Už v autobuse jsem podle vybavení poznala několik dalších dobrovolníků, dorazit proto ze zastávky na místo registrace nebyl díky pouhému následování karimatkového stáda žádný problém. Již tam jsem se seznámila s lidmi, kteří na tom byli stejně jako já, netušili kam jít, co dělat. Nakonec jsme to nějak zvládli a uvelebili se vedle sebe v jedné z učeben místní základní školy. Poté následovalo seznamování dobrovolníků v tělocvičně, které probíhalo formou her (odhadem nás bylo tak přes padesát, věkově tipuju v rozmezí od 15 do 60). Dodatečné seznamování proběhlo ještě večer v nedaleké hospůdce.
Následující den byl vyhrazen pro výcvik. Byla nám odprezentována činnost maltézské pomoci, poté nám bylo předvedeno, jak zacházet s vozíčky a samozřejmě s klienty, kteří na nich sedí. Mohli jsme si i vyzkoušet se navzájem povozit po blízkém okolí. Tento den již někteří dobrovolníci dostávali své klienty. Mezi ně jsem patřila i já. Tito klienti zde spali, proto jsem se musela přestěhovat na pokoj za mou klientkou, kde na mě čekala pohodlná postel. Dostala jsem moc milou slečnu na vozíčku studující na vysoké škole. Bylo nutno ji vypomoct se základními potřebami. Slečna byla moc hodná a se vším mi radila, jak a co mám dělat, takže jsem s tím neměla žádný problém.
Další den probíhal všemožný program. Naplánovaly jsme, kam všude pojedeme a pak naše plány zrealizovaly. Byli jsme taková menší partička. Jezdili s námi vždy dva mladší muži (byli taktéž na vozíčku) a jejich dva dobrovolníci, takže jsme se rozhodně nenudili. Nakonec dne proběhl skvělý koncert.
Poslední den probíhalo balení a loučení. Povraceli jsme trička a dostali nějaké malé drobnůstky (propisky s logem maltézské pomoci a tak). Potom následoval odjezd domů. Veříte, že se mi odjíždět vůbec, ale vůbec nechtělo?:)
Přestože byla celá akce v křesťanském duchu (chodilo se do kostela, ráno se odříkávala motlitba apod.) a já ke křesťanství zrovna netíhnu, nijak mi to nevadilo, jelikož mě do účasti absolutně nikdo nenutil.
Pokud byste se rádi dozvěděli více informací, stačí mrknout sem. Doporučuju si však svoji účast rozmyslet co nejrychleji. Poslední termín pro přihlášení je totiž 3. 6.!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.