DOBA JEDOVÁ

1. července 2016 v 11:40 | supice |  DOBRÉ KNIHY

- pro více informací stačí rozkliknout článek -Tato kniha pojednává o současné době, kterou autoři označují dobou jedovou. Kniha obsahuje 7 kapitol. V závorce u každé z výjmenovaných uvedu podkapitoly, které mne nejvíc zaujaly. Jde tedy o tyto kapitoly: Co se přidává do vody a potravin (Fluoridy v prevenci zubního kazu, Margaríny, nebo máslo?, Energetické nápoje), Vitaminy, Rizika očkování (Jak může očkování poškodit děti?), Kosmetika: co nám škodí na kůži i pod kůží (Hliník v deodorantech a opalovacích krémech, Rtuť ze zubního amalgamu, Jak může zdraví ženy ovlivnit podprsenka?), Domácnost (Snaha o přílišnou čistotu domácnosti může škodit), Toxiny v životním prostědí, Hormony (Ženské pohlavní hormony).
Můj pocit po přečtení knihy byl asi takový, že jsem žasla, jaktože jsem ještě vůbec naživu. Pak jsem si ale řekla, že můžu být jen ráda a můžu se snažit z knihy v některých záležitostech poučit. S některými částmi knihy jsem ale nesouhlasila, jelikož se o tato témata zajímám a mám o nich ještě jiné informace. Je dost možné, že i autoři již změnili na některé záležitosti názor. Přeci jen, kniha byla vydána v roce 2011. Všimla jsem si, že existují ještě další vydání této knihy, tak třeba naleznete nová zjištění o uvedených tématech tam.
Přesto pro mě mělo přečtení této publikace jistě určitý přínos. Líbí se mi, že je doložena mnoha studiemi. Otázkou zůstává, jestli byly uvedené studie opravdu nezávislé. Nejhorší mi příjde fakt, že spousta látek, o kterých se ví, že jsou škodlivé, Evropská unie prohlašuje za neškodné. Holt, pro peníze všechno...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.