DOBROVOLNICTVÍ

DOBROČINNÝ OBCHOD NADĚJE

24. července 2016 v 12:38 | supice
Plná skříň oblečení, plné poličky knih a další věci, které jen zbytečně zabírají místo a Vy nevíte, co s nimi? Přineste je do obchůdku Naděje. Vše se zde posléze prodává za tak nízké ceny, které jen těžko někde najdete. Z prodeje věcí se pak financuje pomoc handicapovaným. Ti se díky Naději mohou připravovat na nástup do zaměstnání - učí se vařit, pomáhají v obchůdku, tvoří v chráněné dílně apodobně. Nebo můžete třeba něco přinést a za něco jiného to potom vyměnit. Je to jen na Vás. Ať už to uděláte kvůli životnímu prostředí či kvůli lidem, vykonáte něco pro dobrou věc. To je přeci super nebo ne?
A kde obchůdek Naděje vlastně najdete? V budově bývalé jezuitské koleje v Uherském Hradišti, hned vedle informačního centra. Že nepocházíte z Uherského Hradiště ani blízkého okolí? Zkuste pohledat na internetu, zda-li právě ve Vašem okolí někdo něco podobného neprovozuje. Věřím, že Naděje jistě nepatří mezi jediný dobročinný obchůdek v republice.

SETKÁNÍ VOZÍČKÁŘŮ

27. května 2016 v 11:13 | supice, www.velehrad.eu
Máte prázdniny a rádi byste využili volný čas konáním dobrých skutků? Nebo vám zrovna vychází na 2. až 5. července volno v práci? V tom případě bych vás ráda pozvala na setkání vozíčkářů doprovázené dny dobré vůle na Velehradě. Jde o akci, které jsem se poprvé účastnila minulý rok a po jejím skončení jsem měla okamžitě jasno - příště musím jet znovu. Ráda bych se proto teď s vámi podělila o mé zkušenosti z této parádní akce.


- pro pokračování stačí rozkliknout článek -

ASISTENCE PŘI STUDIU

17. května 2016 v 14:38 | supice, www.utb.cz
Jakmile jsem se dozvěděla o možnosti asistence při studiu na vysoké škole, rozhodla jsem se, že do toho půjdu. Přeci jen, mezi přednáškami bývá nějaký ten volný čas a představa, že bych jej mohla vyplnit pomocí někomu, kdo ji potřebuje, byla úžasná. Stačilo vyplnit formulář, odeslat a pak už jen vyčkat na přidělení vhodného studenta, který potřebuje pomoci. Mně byla přidělena slečna na vozíčku, kterou jsem měla za úkol převážet z jedné učebny do druhé. Nejenže jsem mohla pomoci, ale také jsem díky asistenci objevila skvělou kamarádku, se kterou jsem si dobře rozumněla. Jako další byla možnost chodit na přepis přednášek, to jsem ale z časových důvodů dělat nemohla.
Pokud studujete na Univerzitě Tomáše Bati a máte nějaký ten volný čas, určitě neváhejte a zapojte se také. Za asistenci navíc dostanete stipendium, ale pokud chcete, můžete jej dělat i dobrovolně. Jestli studujete na nějaké jiné vysoké škole, poptejte se po této příležitosti, případně můžete zkusit nabídnout vedení její vytvoření.

PĚT P

15. dubna 2016 v 18:54 | supice
Jednou jsme si tak s kamarádkou procházely Veletrh pracovních příležitostí. Narazily jsme zde na organizaci Domek, která se věnuje programu Pět P (Podpora, Přátelství, Prevence, Péče, Pomoc). Jde o sociálně preventivní volnočasový program pro děti, které to v životě nemají zrovna jednoduché. A tak jsme se rozhodly zapojit. Po dobrovolnickém výcviku a absolvování psychotestů bylo pro každou z nás vybráno vhodné dítě (littlík), se kterým nyní trávíme určitý čas jeden den v týdnu. S littlíkem je možné navštěvovat různá volnočasová střediska, pomáhat mu s učením nebo třeba jen tak chodit po parku a povídat si.
Hlavní však je, být mu dobrým přítelem.
Členem tohoto programu jsem již druhým rokem a jsem s ním opravdu moc spokojená. Je to určitě i dobrý nácvik pro slečny, které své vlastní děti plánují někdy v budoucnu. Díky schůzkám s littlíkem se vždy na chvíli ocitám ve světě plném legrace a jisté bezstarostnosti, kde se čas od času nějaká ta útrapa přeci jen objeví. Každý měsíc proto probíhají supervize, kdy se o tom můžete pobavit s paní psycholožkou, která Vám se vším poradí. Na společných výletech se zase potkáte s ostatními dobrovolníky, mezi nimiž jistě objevíte nové přátele.
Jste z okolí Zlína a máte o tento typ dobrovolnictví zájem i Vy? Stačí napsat na M.Forgacova@seznam.cz. V případě, že pocházíte odjinud, můžete zapátrat mezi neziskovými organizacemi ve Vašem okolí, třeba realizují tento program také.
Více informací o tomto programu naleznete zde.

UKLIĎME SVĚT, UKLIĎME ČESKO

8. dubna 2016 v 12:02 | supice
Znáte místo, kde je pěkný nepořádek a nikoho to netrápí? Nebo chcete jen udělat dobrý skutek? Není nic jednoduššího než se zapojit do dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Můžete se přihlásit jako pořadatel a zorganizovat tak vlastní úklidovou akci nebo se přihlásit jako dobrovolník a na úklidovou akci ve Vašem okolí se jednoduše přihlásit. Úklidové akce najdete na mapě plánovaných úklidů. Akce se koná především v sobotu 16. dubna, můžete ji však zorganizovat nebo se jí zúčastnit i jindy.
Pokud jste z okolí Starého Města u Uherského Hradiště, doporučuji mou úklidovou akci, která bude probíhat v okolí Starého ramene Moravy. Po úklidu bude za odvedenou práci připraveno malé občerstvení:) Na tuto akci se můžete přihlásit zde. Těším se na Vás!:)

POMOC PSŮM

27. března 2016 v 21:05 | supice
Hledáte dobrovolnickou příležitost, díky které budete moci pomáhat psům? Není nic jednoduššího, než se porozhlédnout po útulcích z Vašeho okolí, buď na internetu nebo třeba na webu PESWEB, který nabízí databázi útulků. Pokud se však ve Vašem blízkém okolí žádný útulek nenachází, je možné se na PESWEBU porozhlédnout také po dobrovolnických příležitostech nebo se zařadit do databáze dobrovolníků a nabídnout tak svou pomoc.
Do databáze jsem se před několika lety zapsala i já, jelikož jsem téměř neměla možnost kontaktu se psy, po které jsem tak toužila. Nedávno a zcela nečekaně mi však na můj inzerát přišla nabídka na dobrovolnictví. Situace se ale od té doby výrazně změnila. V kontaktu se psy jsem nyní denně, a také z důvodu nedostatku času jsem tedy tuto příležitost musela odmítnout. Třeba ale někomu z Vás bude vyhovovat a rozhodnete se jí využít. Jde o občasné hlídání čtyleté fenky Kiki (viz foto níže), kterou páníček zdědil po zesnulých rodičích. Nechce ji nechávat samotnou, ale z pracovních důvodů bohužel musí. Kiki se svým páníčkem bydlí v Babicích u Uherského Hradiště. Pokud by byl zájem o výpomoc nebo více informací, stačí napsat do komentářů.

 
 

Reklama