NÁVODY

JAK VYTVOŘIT: VÍCENÁSOBNOU EXPOZICI

27. června 2016 v 11:42 | supice

- pro návod stačí rozkliknout článek -

JAK VYTVOŘIT: BOKEH FILTR

16. dubna 2016 v 16:04 | supice
Když jsem zjístila, že lze z bokehu vytvářet různé tvary pomocí filtru, dlouho jsem neváhala a šla to vyzkoušet. Samozřejmě, jak to mohlo dopadnout, když má člověk nevhodný objektiv... jen se přesvědčte sami. Tak jsem si tedy za nějakou dobu pořídila objektiv pro tyto experimenty již správný a vyzkoušela ho při zvěčnění našeho vánočního stromečku (viz foto níže).
Neznáte tuto techniku nebo Vám třeba nefungovala tak jako mě? Směle čtěte dál.


- pro návod stačí rozkliknout článek -

JAK VYTVOŘIT: MORFING

12. března 2016 v 16:02 | supice
Morfing, perfektní pro zachycení určité změny nejlépe na dvou velmi podobných fotografiích. Já se rozhodla znázornit stárnutí našeho chlupáče. První fotka je z doby, kdy mu byly 4 roky, druhá je ze současnosti (je mu 8 let).


A jak takový morfing vytvořit? Stačí rozkliknout článek a přečíst si můj návod :)

JAK VYTVOŘIT: VLASTNÍ MINIATELIÉR

22. srpna 2015 v 16:25 | supice
Mít vlastní ateliér, to je snem mnoha fotografů. Tak proč si ho alespoň v menším provedení nevyplnit? Postačí Vám k tomu pouze barevný tvrdý papír velikosti A2 nebo větší a něco, co se rozhodnete fotografovat. U mě to byla třeba roztomilá štěňátka. Papír jsem si nachystala (podepřela ho a připevnila) tak, aby vytvořil takový miniateliér. Vše jsem umístila na stolek, který jsem přisunula k oknu, abych získala přirozené osvětlení. A pak už jen stačilo povolat "prďolíny" na plac a dokázat je tam aspoň chvilku udržet (pořád by někam cupitali:)).


- pro více fotografií stačí rozkliknout článek -

JAK VYTVOŘIT: BERANÍ ROHY

25. září 2014 v 22:55 | supice
Opět jsme s Markétkou tvořily. Tentokrát z toho vznikla fotografie, kdy já coby přítulný beránek (nebo spíš beranokozel?:D) vyhlížím vstříc mému pánovi s holicím strojkem:) Aby mohlo něco takového vůbec vzniknout, musely jsme si vyrobit vlastní rohy. Nejdříve jsme je vytvarovaly z alobalu, potom dotvořily pomocí toaletního papíru, lepidla, barev a vlny (viz foto zde). Pak už jen stačilo doladit obličej:)

JAK VYTVOŘIT: ZLATOU ODRAZNOU DESKU

9. září 2014 v 18:57 | supice
Vždycky jsem si chtěla vyzkoušet focení za pomoci odrazné desky, takže jsem si jednoduše zašla do papírnictví, našla si tam dva kousky zlaté vlnité lepenky (raději bych hladký povrch, ale nic lepšího jsem nenašla) a vlastní odrazovou desku jsem si podomácku vyrobila. Dneska jsme ji zašly s mamkou vyzkoušet a výsledek je celkem fajn. Jen bych ji asi potřebovala větší. Ještě plánuju vytvořit stříbrnou a s ní pak taky něco nafotit.


- pro více fotografií stačí rozkliknout článek -
 
 

Reklama