RADY, TIPY, NÁPADY

INSPIRUJTE SE ZNÁMÝMI OSOBNOSTMI

18. června 2016 v 8:06 | supice
Došly vám nápady na působivé pózy? Nezoufejte. Také se mi to stává. Proč se tedy v takové situaci nenechat někým inspirovat? Stačí jen trošku prošmejdit internet. Já měla zrovna fotit kamarádku, která mi stávala před foťákem docela často. Chtěla se na fotkách podobat slavným modelkám, a tak jsme si prostě jednu z nich vyhledaly. Konkrétně šlo o Alenu Šeredovou, 1. vicemiss České republiky. Pózu z jedné její fotografie jsme si jednoduše vypůjčily. Můžu vám zaručit, že se u takového focení sice trochu zapotíte, ale i pořádně nasmějete. Aby se povedlo pózu věrohodně napodobit, bylo třeba mít při ruce notebook s fotografií a za sebou na stěně přilepené zrcátko (alespoň v našem případě). A pak bylo třeba si tu pózu taky udržet. To bylo to nejtěžší (najednou vám totiž příjde všechno hrozně směšné, že). Ale když se vám to nakonec podaří, je to pocit k nezaplacení. To mi věřte:)


POHLEDEJTE ZAJÍMAVÉ FOLIE

25. srpna 2015 v 8:18 | supice
Kamarádčin taťka pracuje jako údržbář. Často z práce přinese různé zajímavé kousky. Tentokrát to byla tahle zajímavá folie. Vzaly jsme ji ven a zkoušely s ní různě experimentovat. Nakonec z toho vyšly celkem zajímavé fotografie (s jednou z nich jsem nakonec vyhrála i fotosoutěž na téma Fata morgána). Věřím, že se i u Vás doma nějaké folie najdou a podaří se Vám s nimi vytvořit pozoruhodné snímky;)


- pro více fotografií stačí rozkliknout článek -

TIP PRO PŘIROZENĚJŠÍ PÓZY

21. srpna 2015 v 16:13 | supice
Někteří lidé se focení obávají, stydí se, potřebují hodně povzbuzení. Jiní se na focení naopak neskutečně těší a když se mohou postavit před objektiv, cítí se doslova jako ryba ve vodě. A přesně s takovými lidmi můžete nejlépe využít můj tip. Pokud nejde přímo o focení, kde je cílová konkrétní póza (fotografie má například znázorňovat určitý pocit) a budete fotit třeba malou sestřenku na dvoře jako já, nemusíte zdlouhavě přemýšlet nad pózami, do kterých budete svoji modelku nastavovat. Je to velmi jednoduché. Stačí fotografovanou osobu uvést na pozici slavné fotomodelky, správně ji nabudit a ona už začně pózovat úplně sama. A pak už jen chválit a chválit, popřípadě malinko poupravit pózy, které se Vám nebudou zdát. Vy si zase můžete zahrát na nadšeného (slavného) fotografa. Nejenže budete mít skvělé fotky, ale ještě se u toho dobře pobavíte, to Vám slibuji:)


- pro více fotografií stačí rozkliknout článek -

EXPERIMENTUJTE SE SILONKAMI

9. října 2014 v 19:25 | supice
Opět nás s Markétkou přepadla tvořivá nálada, takže jsme pohledaly silonky všemožných vzorů a barev a daly se do experimentování. Vzorované silonky tvořily velmi zajímavé efekty, silonky bez vzoru zase příjemný nádech. Výsledek našich pokusů můžete shlédnout níže:))- pro více fotografií stačí rozkliknout článek -
 
 

Reklama